טיפול בשפתיים יבשות

עודכן ב: ינו 20

ההבדלים בין עור הפנים לעור השפתיים :


כולנו מכירים את הנטייה של השפתיים להתייבשות, מכל חלק אחר של הפנים השפתיים יהיו הראשונות להיסדק ולהתייבש. הגורם לכך הוא המבנה הפיזיולוגי של הרקמות בשפתיים. עור הפנים מכוסה בשכבה עבה יחסית של תאים, המגנים ביעילות על השכבות הפנימיות, הם מונעים יובש ונשארים יחסית ללא-פגע גם בחשיפה למזג אוויר משתנה ויבש.

בהשוואה למבנה היעיל הזה השפתיים הן יחסית "עירומות".


הסיבה לשוני גוון השפתיים משאר הפנים :


לשפתיים יש אמנם שכבה של "עור" (שכבה קרנית) כמו זאת של הפנים, אבל היא מאוד דקה וחדירה, למעשה, הצבע האדום של השפתיים בא מהריכוז והקרבה של כלי דם. השכבה הדקיקה והחדירה של העור מאפשרת לצבע להיראות בצורה ברורה. עובדות פיזיולוגיות אלה יחד עם שינויי אקלים, תורמים להופעת בעיית השפתיים היבשות. בנוסף אובדן המים בשפתיים הוא פי 3 עד 10 מאשר באזורי הפנים או אזורי הגוף האחרים.


טיפול שפתיים שיסייע בהסרת העור המת:

1. נתחיל במריחת פילנג גרגירים דק שמניחים על השפתיים - יש להמתין 2 דקות ולהסיר.


2. לאחר ההסרה יש למרוח חמאת שיאה או ויטמין E שיעניקו בוסט של לחות לשפתיים . 3. למריחת שפתון יש לספוח בעדינות ועם טישו את שאריות הלחות שנותרו בשפתיים ונותר לך רק למרוח את השפתון ואת מוכנה.

טיפ להכנת פילינג בייתי

במידה ולא תרצי לקנות פילינג יש גם דרך קלה וטובה להכין פילינג יעיל לשפתיים ולגמרי בקלות. ערבבי 2 כפיות סוכר עם כפית דבש, מרחי את העיסה על השפתיים בתנועות עיסוי עדינות. הניחי למספר דקות ולסיום יש לשטוף במים חמימים . הפילינג יסיר תאים מתים ויעזור לשחזר את המראה הטבעי והבריא של השפתיים. לחיוך מושלם עם שפתיים חיוניות(-:

74 צפיות0 תגובות