אז סוף סוף הוא הציעחברות ואהבה גדולה התנקזו לרגע קסום אחד שבו בן זוגך הושיט את ידו אליך ומסר לך טבעת נוצצת, רגע של התרגשות!!!!

ומה קרה למחרת? (-: למחרת קמת כולך נרגשת וטעונה באנרגיה שרק רוצה למצוא את ייעודה, כל כולך מוקדשת לביצוע המשימה הכבדה שהוטלה על כתפייך- ארגון החתונה!!!

אז ממה להתחיל? מה הכי דחוף לעשות? איפה? מתי? למה?

בכתבה הבאה תמצאי תשובות לרוב שאלותיך והכוונה לאופן ביצוע הפעולות

בדרך הטובה ביותר שתאפשר לך בחינה נכונה של ההצעות הרבות והנאה מהארגונים המתבקשים לקראת היום המיוחל.

אז עם מה להתחיל?

1. להכין רשימה- של כול נותני השירות הרלוונטיים והתרשמויותייך מהשיחה איתם, הייתרונות והחסרונות של כול אחד מהם וכמובן המחיר! אני ממליצה לך לסדר את האינפורמצייה בעמודות שיאפשרו התבוננות נוחה והשוואה מהירה ולחובבי המחשוב אפשר כמובן להעביר את האינפורמציה לקובץ באקסל.

2. אולמות

ללא ספק בחירה מאתגרת, אני ממליצה לקחת בחשבון את מיקום מגורי המוזמנים שלכם בראש סדר העדיפויות בבחירת אזור החתונה. סה"כ אורח שלא עמד הרבה זמן בפקקים ולא צריך לנסוע רחוק בחזרה לביתו, היינו אורח שבע רצון ,שרוב הסיכויים שיגיע בזמן ובנחת לחתונה ויוכל להישאר בה גם זמן רב יותר. בהתאמה לסגנון האישי שלכם תוכלו למצוא 4-5 אולמות פוטנציאלים, שאליהם כדאי להתקשר לברר מחירים ולבוא ולהתרשם. לאחר שנסגרנו על מיקום אזור מועדף, קל מאוד לחפש במנועי החיפוש אולמות באותו האזור. לדוגמא :" אולמות אירועים במרכז".רצוי להגיע להתרשם מאירוע בסדר גודל זהה לזה שלכם, מה שייתן לכם אינדיקציה מדויקת יותר לנראות האירוע שלכם.

בחירת האולם שלכם תוביל אתכם, במידה מסוימת, גם לקביעת התאריך המיוחל, מכיוון שסביר להניח שתצטרכו לקבל החלטה לפי מקבץ תאריכים פנוי מה שעשוי להקל מאוד את הבחירה. אגב, אם אתם ספונטניים תוכלו לחסוך הרבה מאוד כסף. אולמות רבים מאפשרים חתונות במועדים קרובים שלא נסגרו מבעוד מועד. ככה שאם אתם מהירי החלטה וקלי רגליים תוכלו לקבל את חתונת חלומותיכם הרבה יותר מהר ובהרבה פחות כסף.

ולא לשכוח לבדוק האם לאולם יש את כל ההיתרים הנדרשים להפעלתו ושהאולם לא נמצא ברשימה השחורה של משרד הפנים.

3. מאפרת - איך בוחרים מאפרת לחתונה? * ראשית חשוב לראות עבודות קודמות ולגבש דעה. הקדישי את הזמן הראוי לבחינה מעמיקה של אתר האינטרנט של מאפרות פוטנציאליות כך תוכלי להבין לאיזה סגנון איפור את מתחברת יותר ולמה פחות. * בנוסף לאחר צמצום האפשרויות חשוב מאוד החיבור שנוצר בינך לבין המאפרת. חשוב שתהיה כימייה והרגשה הדדית נעימה, הרי מאפרת זו הולכת ללוות אותך ביום החשוב בחייך ומתבקש שהוא יעבור בחיוך ובהנאה. * זמינותה של המאפרת להגעה אלייך- במידה ואת שוהה במלון או מעוניינת להתארגן בביתך . חשוב מאוד לבדוק מול המאפרת את זמינותה לטובת העניין. לא כול המאפרות ניידות להגיע אלייך וחשוב לוודא זאת מבעוד מועד. * איפור ניסיון – חשוב לוודא מול המאפרת שהיא מבצעת איפור ניסיון , לא כולן עושות זאת. באיפור ניסיון תוכלו לשוחח על העדפותייך, סגנונך האישי , השמלה וכמובן האיפור שלצידה, מה שעשוי לתת לך מידה רבה של שקט נפשי בידיעה והבנה לקראת נראותך ביום המיוחל.

* עמידות האיפור- כלה חייבת להיות מושלמת, כל הערב! אחרי שעות של צילומים בחוץ ,בכי מרגש בחופה, נשיקות מכול הדודות הדודים והחברים מתחילה המסיבה האמתית ושם חשוב שתמשיכי להראות במיטבך.

מאפרת טובה, תשתמש במיטב חומרי האיפור המתקדמים והעמידים ותיתן לך ליווי מקצועי וטיפים איך להתנהג לפני ותוך כדי האירוע כדי לשמר באופן מרבי את נראות האיפור .

לא משנה באיזה לוק בחרת , עמידותו הכרחית אני דוגלת בשיתוף ובמתן אינפורמציה מרבית למאופרת זאת כדי לאפשר לה להכין את עורה בצורה הטובה ביותר לאירוע.

יש למהר ולסגור תאריך עם המאפרת כך שהמועד הרצוי יהיה פנוי עבורך.

4. צלמים - ההתרגשות ביום החתונה, האלכוהול והשמחה עושים את שלהם,בשביל זה חשוב, שיהיה בעל מקצוע אחראי ואמין שילווה אותנו וידאג לתעד עבורנו את כל רגעי השמחה וההתרגשות שעברנו ומהתרגשות קצת הספקנו לשכוח. זה הזמן לחוות ולהנות מהיום המיוחד שלכם ולדאוג להפקיד בידיים נאמנות את כול זיכרונותיכם.

ישנם המון צלמים חלקם בעלי שם גדול יותר וחלקם אומנם ללא שם ידוע, אך עם המון כישרון ומקצועיות. לדעתי ,חשוב להתרשם מכמה צלמים בכל מיני סגנונות צילום, מצילום מינימליסטי בו אין הרבה אפקטים לסגנונות צילום מרובים באפקטים. יש לזכור שתפקידו הראשי של הצלם היינו לאסוף חומר, האומנות האמתית של חיבור וידאו לסרט מושלם ושל עיצוב האלבום שייך לגרפיקאים ולעורך הסרט, ולכן חשוב מאוד לברר מי העורך/ת והמעצב שאייתו עובד הצלם ולראות כמובן דוגמאות לעבודתו. חשוב בנוסף גם להבין מבעוד מועד מיהו נותן השרות שעובד מולנו, לא תמיד תאהבו את הדבר הראשון שתראו ולכן חשוב להבהיר מה קורה במצב של השגות ותיקונים שתבקשו , מול מי למעשה מתנהלים.

כמובן שכול נותני השירות לוקחים מקדמה כזו או אחרת אבל את מלוא הסכום שלמו לאחר שתקבלו את האלבום והסרט לשביעות רצונכם, כך תבטיחו קבלת שירות מרבית ולשביעות רצונכם.

5. תקליטן -

תפקידו של התקליטן הינו למלא את הרחבה ולדאוג להקפיץ לכם את האירוע ולהביא את האורחים לקראת המטרה העיקרית לשמה הגיעו והיא כמובן - לשמח אתכם!!!

בפגישה עם התקליטן אני הייתי שמה דגש בעיקר על הסגנון האישי שלו ויצירותיו.

אומנם אנחנו כביכול מכירים את קהל המוזמנים שלנו הכי טוב ויודעים מה טוב בשבילו אבל תקליטן טוב צריך לזהות איפה אנחנו טעינו ולהגיב בזמן אמת.

לדוגמא: התעקשנו עם התקליטן על 10 שירים ביוונית למען החתן ומשפחתו ומה לעשות בזמן האירוע אחרי 2 שירים הרחבה ריקה, הדודים המבוגרים התעייפו, והצעירים פחות מתחברים. במצב כזה ,תקליטן טוב, צריך לדעת לקבל החלטה ולזהות, על אף ההנחיות המדויקות שקיבל ממכם מראש, מה הסגנון של הקהל שהגיע ואיזו סוג מוזיקה יש להשמיע על מנת להשאיר את הרחבה מלאה לאורך כל האירוע. לא תמיד ציפיותנו תואמות את המציאות ולכן אנו מביאים איש מקצוע שידע לנתב במהלך האירוע , אחרת לשם מה הבאנו תקליטן באותה מידה יכולנו לשים בארוע דיסק עם שירים אהובים.

ולכן ,באופן אישי ,אני מעדיפה את התקליטנים הדעתניים שיודעים גם להקשיב לרצונות שלי וגם מגיבים ומכוונים אותי למקומות נכונים להצלחת האירוע, גם כאשר דעתם מעט שונה מדעתי. כך אני יודעת שעומד מולי מקצוען ,בעל הבנה ודעה עליו אני יכולה לסמוך.

6. שמלה וחליפה

בנושא הזה אין כמו כיתות רגליים טוב, מרחוב דיזינגוף הידוע בשלל מעצבי השמלות ועד למעצבים ובוטיקים ייחודיים, ככל שרואים יותר סגנונות כך לאט לאט מתגבשת לה ההחלטה על השמלה הרצוייה

בנוגע לחתן – סוף סוף הגיע הזמן להשקיע בבילוי זמן איכות משותף "שאהוב" במיוחד על הגברים - מדידת בגדים (-:, המגוון גדול מאוד וניתן למצוא חליפות מהממות בחנויות הקניון או אצל מעצבים ייעודיים (חלקם נמצאים באזור רחוב העלייה בתל אביב) התאזרי בסבלנות וחיוך וצאי והלבישי את אישך (-:

זהו, כל מה שנותר הוא ללחוץ על ההורים לעשות רשימת מוזמנים עד כמה שיותר מדויקות, להקפיד להגיע לכל אירוע משפחתי עד לחתונה(-: לבחור הזמנות יפות לפי סגנונכם וכמובן לחייך כל הדרך לחופה.

שלכן, נתלי ויסבלוט


11 צפיות0 תגובות