ניקיון פסח גם במגירת האיפור

אין ספק שיש משהו באביב שגורם לרובנו להידבק בחיידק הניקיון. אז אחרי הסדר במטבח בחדרים וגם בארונות הבגדים , הגיעה תורה של מגרת האיפור לניקיון ומיון מוצרים, רגע ליפני שאנחנו מתפנקות במוצרים חדשים . לפנייך השלבים שיעשו לך קצת סדר במוצרים.

השלב הראשון


כשמחליטים לעשות ניקיון יסודי, הדבר הטוב ביותר הוא להוציא את כל מוצרי האיפור, כולל המברשות, הספוגיות וכל יתר האביזרים מכלי האחסון שלהם. אם את משתמשת בתיק איפור, העבירי גם אותו למכונת הכביסה שיזכה גם הוא בניקיון בהשראת האביב. במידה ויש לך פינת איפור גדולה, נקי היטב את כל הקופסאות וכלי האחסון.

זה גם הזמן לעשות ניקוי עמוק לכל המברשות והספוגיות שאת אולי קצת מתעצלת לנקות באופן שוטף וזה יקירתי, מקור לחגיגה, פחות שמחה ,של בקטריות על הפנים שלך.

השלב השני


מייני את כל המוצרים לפי קטגוריות ואם יש לך אקסטרה מוטיבציה את גם יכולה לסדר את המוצרים , באירגוניות שקופות שייעודיות לסוגי איפור שונים ואז הכול יהיה פרוס לפנייך כשאת ניגשת להתאפר ותוכלי לדמיין שסניף קטנטן של MAC נפתח במגרה האישית שלך (-: מיון המוצרים גם יסייע לך להיפטר מהמוצרים שכבר לא נמצאים בשימוש.


השלב השלישי


הגיע הזמן לבדוק איזה מוצרים עדיין ראויים לשימוש, ואיזה כדאי לזרוק לפח – ומהר!

בדיוק כמו למוצרי מזון, גם למוצרי איפור יש תאריך תפוגה ורוב הסיכויים שהוא הרבה יותר קצר ממה שאת מתארת לעצמך.

כדי לגלות לכמה זמן עמיד כל מוצר, חפשי את הסמל שמייצג את משך הזמן בו ניתן להשתמש במוצר מרגע פתיחתו, האות M מייצגת את המילה ״חודשים״ והמספר מייצג את מספר החודשים שנותר.

שימי לב, שיש מוצרים שיש להם תאריך תפוגה מדויק, בלי שום קשר לזמן פתיחת המוצר, לרוב יהיה מדובר במוצרי איפור וטיפוח טבעיים. אם את לא בדיוק זוכרת מתי פתחת כל מוצר והתאריך על גבי האריזה דהה, הפעילי את חמשת החושים ובדקי האם מרקם המוצר השתנה, ממוצק לנוזלי יותר ולהפך, האם יש לו ריח קצת מוזר ואם התחושות לא חד משמעיות ואת עדיין סקפטית בעניין, אני תמיד אומרת כשיש ספק אין ספק ומעדיפה להיפרד לשלום מאותו המוצר. להבא, צייני לעצמך מתי התחלת להשתמש במוצר , כך שלא תעסקי ביותר מידי ניחושים.


לשימושך מדריך קצר ושימושי שמסכם את תאריכי התפוגה של רוב מוצרי האיפור:השלב האחרון


בשלב הזה, נשארת עם אוסף איפור מצומצם, אבל הרבה יותר מדויק לשימושייך והכי חשוב בתוקף.

לפני החזרת המוצרים למגירה, מומלץ לנקות כל אחד מהמוצרים בהתזת ספרי אלכוהולי ומעבר עם טישו מעליו, כך שתכניסי אותו בצורה הגיינית ונקייה למקומו. ועכשיו כשהמגרה נקייה ומה שבתוכה ראוי לשימושך, את גם מבינה טוב יותר מה חסר לך וגם פינית מקום של כבוד ל"גודיס" החדשים שבדרך.....(-:בהצלחה בניקיונות וחג אביב שמח!

נתלי ויסבלוט - מאפרת מקצועית ומנחת סדנאות איפור ושופינג עם מאפרת

32 צפיות0תגובות